Uncategorized

Jak wybierać sprzęt ortopedyczny?

 
            Gdy selekcjonuje się poszczególne elementy sprzętu ortopedycznego bardzo ważne jest decydowanie się na taki sprzęt, który pozwala na zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia w okresie rehabilitacji. Sprzęt ortopedyczny jest obecnie coraz bardziej nowocześnie produkowany. Pozwala to na uzyskanie znacznie lepszej konstrukcji oraz mniejszej wagi co przekłada się na większą wygodę funkcjonowania. Kiedy stosowane są stabilizatory?
 
Stosowanie takiego sprzętu ortopedycznego jak stabilizatory jest obecnie coraz bardziej popularne. Jest to związane przede wszystkim z tym, że stosowanie stabilizatorów również w okresie rehabilitacji pozwala na wydłużenie czasu, w którym staw jest stabilny. Pozwala to na znaczne ograniczenie mikrourazów. W ten sposób rehabilitacja może być realizowana znacznie bardziej skutecznie.
Atutem stabilizatorów takich jak orteza kolana jest również to, że kończyna jest w ruchu, co pozwala na ograniczenie problemów z mięśniami. Po okresie rehabilitacji kończyna może znacznie szybciej wrócić do normalnego stanu. Stabilizatory są również bardzo ważne w leczeniu sportowców. Dotyczy to szczególnie profesjonalnych sportowców, ale ma również znaczenie w przypadku sportowców amatorskich.
 
Jak wybierać stabilizatory?
Obecnie można wybierać taki sprzęt jak stabilizatory ze znacznie szerszego asortymentu dostępnych wyrobów. Oczywiście stabilizator najczęściej wybierany jest w ramach konsultacji z lekarzem. Jednak można również znaleźć takie miejsca zakupów, gdzie można liczyć na porady ze strony specjalistów. Ma to znaczenie z punktu widzenia indywidualnego dopasowania poszczególnych stabilizatorów.
Efektywny stabilizator pozwala na zapewnienie znacznie bardziej skutecznego jego stosowania, co wynika między innymi z większego zakresu ruchu kończyny. Ważne jest również by stabilizator posiadał również taką wagę, która ogranicza problemy z jego użytkowaniem, co bywa ważne szczególnie w przypadku osób o niższym wzroście czy mniejszej wadze. Oczywiście stabilizatory dostępne są również w różnorodnych cenach.