Uncategorized

Trawa w rolkach – jak ją ułożyć?

 
Czy wiesz, w jaki sposób powinno się układać trawę w rolkach? Czy znasz sposób, który będzie łatwy i przyjemny? Czy korzystałeś/aś kiedykolwiek z takiego rozwiązania, jak trawa w rolkach? Zobacz sam/a, jak się do tego zabrać.
 
Trawa w rolkach, to w ostatnim czasie bardzo popularna forma na zakładanie trawników. Dzięki tego typu pomysłowi możemy stworzyć zielony, ozdobny i użyteczny trawnik w jeden dzień. Z pewnością ta opcja przekonuje wszystkich tych, którzy chcą mieć trawnik wokół domu szybko, bez większego wysiłku i poświęcenia.
 
Gotowy produkt i jej koszt
Oczywiście koszt takiej trawy będzie wyższy od samych nasion trawy, które możemy kupić praktycznie w każdym markecie i sklepie ogrodniczym, jednakże czasami warto jest zapłacić więcej za gotową, wysokiej jakości trawę na trawniki, jak również na tworzone tereny rekreacyjne i miejsca, gdzie chcemy, aby się ona aktualnie znalazła. Trawa w rolkach ma wiele przymiotów, które przemawiają za tym, żeby to właśnie ona została wybrana przez ogrodników, pragnących zagospodarować trawnik i cały ogród w kilka dni. Oczywiście zakupiona trawa w rolkach nie powinna być trzymana w formie zwiniętej i nie położonej na ziemię dłużej niż dzień, ponieważ zacznie tracić swoje wartości.
 
Najlepsza jakość – trawa w rolkach
Jakość kupowanej trawy w rolkach ma ogromne znaczenie. Będzie się to wiązało w przyszłości bowiem łatwiejszym utrzymaniem założonego trawnika, odpornością na warunki atmosferyczne, jak również na wszelkie choroby, czy suszę. Dobra jakość trawy jest przystosowana do trudnych warunków, jest mocna, ładnie się prezentuje i utrzymana wedle najlepszych zasad ogrodniczych. Nasiona wykorzystywane do stworzenia trawników, darni najlepszej jakości zazwyczaj są pieczołowicie selekcjonowane przez producentów. Trawa w rolkach dzięki temu może być kładziona na ziemi w ogrodach prawie przez okrągły rok. Oczywiście oprócz sytuacji, kiedy na dworze dochodzi do minusowych temperatur, ziemia jest zmarznięta i trawa nie ma szansy się ukorzenić.